fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Katowice: DL Tower osiąga docelową wysokość

materiały prasowe
Na 55-metrowym biurowcu zawisła wiecha. Wieża klasy A dostarczy na śląski rynek 17 tys. mkw. biur.

Inwestycja DL Invest Group powstaje we współpracy z międzynarodową firmą Eiffage. 14-kondygnacyjna wieża biurowa (55 metrów) będzie certyfikowana w systemie BREEAM. Biurowiec ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2022 roku.

DL Tower to kolejna, po DL Piano, inwestycja DL Invest Group w Katowicach. Biurowy wysokościowiec jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji realizowanej przez DL Invest Group przy al. Korfantego. Obok nowego biurowca i istniejącego już DL Atrium powstaną kolejne biura, obiekty handlowe i rekreacyjne, hotele.

- DL Tower powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, co podkreśla nie tylko rygorystyczne podejście do budowy i uzyskanie certyfikatu BREEAM, ale też inne działania, które podejmujemy w ramach obowiązującego w naszej firmie programu DL Green – mówi cytowany w komunikacie Dominik Leszczyński, dyrektor generalny DL Invest Group. - Zakłada on m.in. edukacyjne akcje dla naszych najemców i lokalnych społeczności, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, tworzenie habitatów dla roślin i zwierząt, w tym opiekę nad ulami i pszczelimi rodzinami, które wprowadzamy na tereny naszych inwestycji. Ule pojawią się także na dachu DL Tower po oddaniu budynku do użytku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA