fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Bar na dachu wrocławskiej galerii

materiały
Urban Garden to ok. 500-metrowy bar ze sceną na dachu Renomy we Wrocławiu. Mogą się tam odbywać np. koncerty.

Bar oferuje 200 miejsc siedzących. Jest też scena. - To pierwsze tego typu miejsce na dachu galerii handlowej we Wrocławiu - mówią przedstawiciele Renomy. - Ogród powstał na ósmej kondygnacji wielofunkcyjnego obiektu. Urban Garden nawiązuje do działającej tu w latach 30. XX wieku restauracji z ogrodem na dachu dawnego domu towarowego Wertheim. Ogród na dachu jest w pełni dostosowany do organizacji pełnego wachlarza wydarzeń: koncertów, imprez kulturalnych, warsztatów dla dorosłych i dla dzieci. Mogą się tu odbywać także wydarzenia sportowe i rekreacyjne, m.in. zajęcia jogi.

- Ogrody na dachach uprzyjemniają życie mieszkańcom i turystom. Nasz znajduje się na szczycie perełki wrocławskiej architektury, która po modernizacji pełni nowe funkcje - jest obiektem handlowo-biurowym - komentuje cytowana w komunikacie Barbara Wójcik, dyrektor Domu Handlowego Renoma. - Jesteśmy przekonani, że Urban Garden stanie się miejscem relaksu dla wszystkich tych, którzy zechcą odpocząć w samym centrum miasta w zielonej przestrzeni, z dala od zgiełku, mając nad sobą tylko niebo.

Renoma, wybudowana w 1930 roku, to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów na mapie handlowej Polski. Po rozbudowie i modernizacji w 2009 roku nieruchomość zyskała nowe funkcje. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, a wyższe piętra zajmują biura oraz część restauracyjna. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA