fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Panattoni już na węgierskim rynku

materiały prasowe
Deweloper otwiera biuro na Węgrzech. Będzie nim kierował László Kemenes.

Firma Panattoni jest już obecna w USA, Kandzie i na największych i najważniejszych rynkach magazynowo-przemysłowych Europy takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Czechy, Polska i Hiszpania.

W maju tego roku deweloper otwiera pierwsze biuro na Węgrzech. Ma tu przygotowane dwie inwestycje. 

- Nasi klienci to firmy działające na wielu europejskich rynkach. Wszędzie chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki – tłumaczy powody ekspansji Robert Dobrzycki z Panattoni, zwracając uwagę na atuty Węgier.

- Podobnie jak w innych krajach regionu pandemia w niewielkim stopniu wpłynęła na węgierski sektor nieruchomości magazynowo-przemysłowych. Kraj korzysta na nowych trendach, które miniony rok mocno podbił, w tym wzroście e-commerce – mówi Robert Dobrzycki. - Może również stać się beneficjentem dążeń do poszukiwania alternatywnych dla krajów azjatyckich lokalizacji magazynów i zakładów produkcyjnych. Na Węgrzech ulokowało się wiele firm motoryzacyjnych.

Na czele węgierskiej filii Panattoni stanie László Kemenes. Będzie odpowiadał za rozwój projektów spekulacyjnych inwestycji typu big-box, począwszy od nabycia gruntu, przygotowania inwestycji, po jej komercjalizację i przekazanie najemcom.

László Kemenes ma ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie, wynajmie i sprzedaży nieruchomości w regionie. Trzynaście lat (2006-2019) pracował jako country manager w Prologis na Węgrzech. Zajmował się także rynkiem rumuńskim.

- Budapeszteński rynek powierzchni przemysłowych i logistycznych rozwija się dynamicznie przy rekordowo wysokim popycie i niewystarczającej podaży nowoczesnej powierzchni. Na koniec trzeciego kwartału ub. r. zasoby powierzchni logistycznych sięgnęły 2,35 mln mkw. przy czym w III kwartale 2020 nie przekazano żadnych nowych budynków magazynowych – podaje Panattoni w komunikacie. - Całkowity popyt sięgnął 176,9 tys. mkw. i był o 30 proc. większy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Rekordowy względem ubiegłych lat był także całkowity popyt w okresie styczeń-wrzesień, sięgający 460 tys. mkw. Na koniec października w budowie było ok. 183 tys. mkw. powierzchni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA