fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Dwa hotele dla Union Investment

Hotel Mercure w Katowicach
materiały
Umowę przejęcia powstającego w Krakowie hotelu ibis Styles i Mercure w Katowicach podpisuje Union Investment. Wartość transakcji to ok. 86 mln euro.

- Hotele znajdą się w portfolio nowego funduszu specjalnego UII European skoncentrowanego na europejskich nieruchomościach komercyjnych - czytamy w komunikacie. Obie nieruchomości zaoferują 527 pokoi.

Deweloperem, sprzedającym i przyszłym operatorem obiektów, których budowa ma zostać ukończona jesienią 2021 roku, jest firma UBM. Umowy najmu będą obowiązywać 25 lat.

Krakowski ibis Styles przy ul. Mogilskiej, blisko dworca głównego, 2 km od historycznego centrum miasta, zaoferuje gościom 259 pokoi i 166 miejsc na parkingu podziemnym. Obiekt będzie miał bezpośrednie połączenie ze stadionem Tauron Arena.

Hotel Mercure w Katowicach to 268 pokoi i 70 miejsc parkingowych. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworca głównego i centrum Katowic. Łączna powierzchnia najmu wynosi ok. 14,5 tys. mkw, z czego 2,7 tys. mkw. to powierzchnia biurowa. Goście hotelu na ul. Młyńskiej w ciągu kilku minut dotrą do centrum handlowego Galeria Katowice. Nieopodal znajduje się również Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

- Przejęte projekty deweloperskie stanowią pierwsze elementy portfela nowego funduszu UII European. Inwestuje on głównie w cztery rodzaje nieruchomości komercyjnych: biurowe, hotelowe, logistyczne i handlowe. Główny nacisk położony jest na zakup europejskich nieruchomości klasy średniej, których ceny to ok. kilkadziesiąt mln euro, a same obiekty charakteryzują się funkcjonalną i ponadczasową architekturą i zrównoważonymi przepływami pieniężnymi - czytamy w komunikacie. - W centrum zainteresowania funduszu są obiekty położone w europejskich miastach i dynamicznie rozwijających się regionach. Fundusz realizuje strategię typu core i core plus. Jego docelowa wielkość wynosi ok. 1 mld euro.

UII European stanowi naturalne i strategiczne uzupełnienie naszej oferty produktowej dla klientów instytucjonalnych. Profil funduszu ma na celu wykorzystanie okazji inwestycyjnych na europejskich rynkach nieruchomości, również takich, których nie obejmuje tradycyjny profil inwestycyjny core - mówi cytowany w komunikacie Wolfgang Kessler, członek zarządu Union Investment Institutional Property GmbH.

Fundusz specjalny UII German z portfela Union Investment od kilku lat oferuje inwestorom podobne rozwiązanie skupujące się na niemieckim rynku nieruchomości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA