fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Poncyljusz: Prawybory? Taka demokratyczna, fajna procedura

Paweł Poncyljusz
Fotorzepa, Kuba Kamiński
Albo mam popierać Andrzeja Dudę, albo kandydata Koalicji Obywatelskiej. To ja wybieram kandydata KO - mówił w RMF FM Paweł Poncyljusz, poseł KO.

Jednym z tematów rozmowy Roberta Mazurka z Pawłem Poncyljuszem były stosunek polityka do zapowiedzianych przez Koalicję Obywatelska uregulowań prawnych dotyczących związków partnerskich.

Poncyljusz podkreślił stanowczo, że jego opinia w tej kwestii nie uległa zmianie i jeśli np. kwestie dziedziczenia w związkach partnerskich albo homoseksualnych będą uregulowane przepisami Kodeksu cywilnego, to "ręka mu raczej nie zadrży". Jeśli jednak będą miały być zapisane w Kodeksie rodzinnym - na jego poparcie nie można liczyć.

Czytaj także: Pierwsza tura, czyli prężenie muskułów

- Uczciwie mówiłem od samego początku, że na moje poparcie nie można liczyć, jeżeli chodzi o Kodeks rodzinny. Dlatego że w drugim kroku mamy prawo do dziecka i tu już nam się otwiera kolejny, bardzo daleko idący zbiór - mówił.

Poncyljusz pytany był o to, czy, jako niegdysiejszy rzecznik sztabu wyborczego Lecha Kaczyńskiego poprze Donalda Tuska, jeśli będzie kandydatem KO na prezydenta w przyszłorocznych wyborach.

- Będąc politykiem Koalicji Obywatelskiej, będę czuł się w obowiązku popierania kandydata wyłonionego mam nadzieję, że w prawyborach - stwierdził Poncyljusz. Uzasadnił, że najłatwiej mu będzie znaleźć entuzjazm do tego właśnie kandydata, bo uważa, że jest to jedyny polityk, który ma "największe szanse powalczenia z kandydatem PiS".

Zdaniem Poncyljusza, zwolennika prawyborów prezydenckich, pozwoliłyby one rozpędzić kampanię wyborczą.

- Wydaje mi się, że to by była taka demokratyczna, fajna procedura - twierdzi polityk.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA