fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Korea Płd: 13 ofiar intensywnych opadów deszczu

AFP
Intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień w Korei Południowej, zmusiły ponad 1000 osób do opuszczenia swoich domów. W wyniku klęski żywiołowej zginęło 13 osób, a 13 kolejnych uznaje się za zaginione - podały we wtorek południowokoreańskie władze.

Ofiary śmiertelne to efekt osunięć ziemi pod naporem wody, a także porwania przez wodę samochodów - podają południowokoreańscy urzędnicy.

W wyniku intensywnych opadów deszczu zalanych zostało ponad 5751 hektarów pól uprawnych. Zalane są też odcinki dróg i mosty w Seulu.

Prezydent Korei Południowej, Moon Jae-in, zwołał na poniedziałek posiedzenie sztabu kryzysowego. Wcześniej wezwał władze lokalne do zrobienia "wszystkiego co możliwe", by uniknąć ofiar śmiertelnych.

Przed możliwą powodzią i podtopieniami ostrzegają też media państwowe w Korei Północnej. W niektórych częściach kraju spodziewane są intensywne opady deszczu.

Agencja Yonhap podaje - powołując się na anonimowe źródło - że Korea Północna otworzyła śluzy zapory znajdującej się na granicy między Koreami nie ostrzegając o tym wcześniej Seulu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA