fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Huragan Michael uderzył w USA. Najgorszy od stu lat

AFP PHOTO / NOAA/RAMMB
Michael - huragan czwartej kategorii, z wiatrem, którego prędkość osiąga 250 km/h - uderzył w ląd w północno-zachodniej części stanu Floryda.

Według National Hurricane Centre oko huraganu dotarło do Mexico Beach na Florydzie.

Zarządzono ewakuację setek tysięcy osób, ale wiele osób zdecydowało się pozostać w domach. Szacuje się jednak, że swoje domostwa opuściło 370 tys. mieszkańców. Gubernator Florydy Rick Scott ostrzegał przed "niewyobrażalnym zniszczeniem", zapowiadając, że może to być najgorszy huragan od stu lat.

Wcześniej w weekend w Ameryce Środkowej w wyniku deszczów i powodzi zginęło co najmniej 13 osób.

Przewiduje się, że huragan szybko będzie się przemieszczał na północ Wschodniego Wybrzeża USA, powodując opady deszczu w regionach, które są już przesiąknięte wodą po przejściu huraganu Florence w zeszłym miesiącu.

Michael ma obecnie prędkość zaledwie o dwie mile na godzinę mniejszą od poziomu, który klasyfikowałby go jako huragan piątej kategorii. Jest trzecim najsilniejszym huraganem w historii, który uderzył w stały ląd w USA.

National Hurricane Center ostrzegało mieszkańców wybrzeża, aby "nie zapuszczali się w relatywny spokój oka, ponieważ niebezpieczne wiatry będą wzrastać bardzo szybko wraz z okiem".

Źródło: rp.pl/ BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA