fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Niewielki samolot spadł na budynek mieszkalny. Uszkodził auto

Fotorzepa/ Jakub Czermiński
Niewielki jednosilnikowy samolot sportowy rozbił się przy lotnisku w Krośnie. Trwa akcja ratunkowa. Nikt nie zginął

Z pierwszych ustaleń wynika, że mały, sportowy samolot jednosilnikowy zaraz po starcie z lotniska w Krośnie miał problemy z silnikiem. Pilot postanowił awaryjnie lądować.

Jednak samolot zahaczył o pobliską latarnię i spadł na dom mieszkalny przy ulicy Zręcińskiej. Uszkodził dach budynku oraz zaparkowany pod domem samochód.

- Po wystartowaniu z lotniska w Krośnie doszło do awarii samolotu. W konsekwencji pilot wylądował na sąsiadującej z lotniskiem działce" - powiedziała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji radiu RMF.

Na pokładzie znajdował się tylko pilot. Wyszedł on z maszyny o własnych siłach, prawdopodobnie nie doznał poważniejszych obrażeń. Nikt inny nie został poszkodowany.

Przyczyny wypadku będzie badać prokuratura oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

To nie jedyny taki wypadek w ostatnim czasie. Tydzień temu niewielki samolot spadł w na Bemowie w Warszawie w okolicach lotniska tamtejszego aeroklubu.

Maszyna runęła na teren porośnięty lasem w pobliżu ul. Radiowej. Jeden z patroli odnalazł samolot i czworo poszkodowanych osób. Straż pożarna informowała, że wszystkie te osoby przeżyły.

Pogotowie ratunkowe podało, że jedna osoba w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

Z kolei we wtorek wieczorem w Strzegomiu rozbił się prywatny śmigłowiec. W wypadku zginęły dwie osoby. Jedna z nich to doświadczony pilot, właściciel prywatnego lądowiska pod Strzegomiem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA