fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

"Poważny wypadek". Pociąg pasażerski wykoleił się w Szkocji

AFP
Katastrofa kolejowa we wschodniej Szkocji. W Aberdeenshire wykoleił się pociąg pasażerski. Pierwsza minister Nicola Sturgeon poinformowała, że część podróżujących osób została ciężko ranna. Według "The Scotsman", co najmniej jedna osoba zginęła.

Do wypadku doszło rano w Aberdeenshire na trasie Dundee - Aberdeen, kilka kilometrów od dworca w Stonehaven. Według "The Scottish Sun", w składzie była jedna lokomotywa i cztery wagony.

Sky News podało, że w pociągu znajdowało się 12 osób, w tym 6 pasażerów.

Nad miejscem katastrofy unosił się dym.

Na miejsce wypadku wysłano służby ratunkowe (ok. 30 pojazdów), w tym lotnicze pogotowie.

- Reagujemy na incydent, do którego doszło w Stonehaven, Aberdeenshire, gdzie wykoleił się pociąg - mówił rzecznik brytyjskiej policji transportowej. - Otrzymaliśmy wezwanie o godz. 9:43, nasi funkcjonariusze są na miejscu wspólnie z ratownikami i strażakami - dodawał.

Pierwsza minister Szkocji oświadczyła na Twitterze, że doszło do "niezwykle poważnego" wypadku. Nicola Sturgeon dodała, że otrzymuje na bieżąco informacje od służb ratunkowych i spółki zajmującej się zarządzaniem infrastrukturą kolejową.

Nieco później w szkockim parlamencie Sturgeon poinformowała, że wstępne doniesienia z Aberdeenshire mówią o osobach ciężko rannych.

Dziennik "The Scotsman" przekazał, powołując się na źródła kolejowe, że w wypadku zginął maszynista. Według tego źródła, mogła nie być to jedyna ofiara śmiertelna katastrofy.

Według brytyjskich mediów, trzy wagony wykoleiły się po tym, jak pociąg uderzył w zalegającą na torach ziemię - efekt osuwiska wywołanego niedawnymi intensywnymi opadami. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona.

Wiadomo, że z uwagi na zalania część połączeń kolejowych została wcześniej odwołana.

 

Źródło: rp.pl / The Scottish Sun. BBC, Reuters, Sky News, The Scotsman
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA