fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Bliscy ofiar katastrofy Boeinga dostają ziemię z miejsca tragedii

AFP
Rodziny ofiar katastrofy Boeinga 737 latającego w barwach Ethiopian Airlines, który rozbił się w ubiegłą niedzielę tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie, otrzymują ziemię z miejsca tragedii aby złożyć ją w grobach zamiast szczątków najbliższych - informuje AP.

Urzędnicy rozpoczęli przekazywanie worków z ziemią członkom rodzin 157 ofiar katastrofy. Powodem jest to, że proces identyfikacji szczątków osób znalezionych na miejscu tragedii przedłuża się.

Rodziny otrzymują po kilogramie ziemi z miejsca wypadku - informują AP członkowie dwóch takich rodzin, którzy jednak nie chcieli ujawniać swoich personaliów obawiając się szykan ze strony władz Etiopii.

Przedstawiciel etiopskich władz, nieoficjalnie, również potwierdził, że rodziny ofiar otrzymują worki z ziemią z miejsca tragedii.

- Nie spoczniemy, dopóki nie otrzymamy szczątków naszych bliskich - zapowiadają przedstawiciele jednej z rodzin, które otrzymały kilogramowy worek z ziemią.

Badania DNA, pozwalające zidentyfikować szczątki znalezione na miejscu tragedii, mogą potrwać nawet pół roku - informuje AP. Mimo to władze zapowiadają, że akty zgonu wydadzą w ciągu dwóch tygodni.

W identyfikacji ofiar Etiopii pomogą eksperci z Interpolu i Blake Emergency Services.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA