fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Odnaleziono ciało polskiego nurka. Chciał pobić rekord

AdobeStock
Jak poinformował włoski dziennik "Corriere della Sera”, na głębokości 284 metrów odnaleziono ciało Adama Pawlika, polskiego nurka, który próbował pobić rekord głębokości zanurzenia w jeziorze Garda.

50-letni Adam Pawlik był właścicielem centrum nurkowania "Anaconda" w Katowicach. Był także bardzo doświadczonym nurkiem. Wielokrotnie brał udział w podwodnych eksploracjach wrakowych i jaskiniowych.

Czytaj także: Polak zszedł na głębokość 303 metrów. Rekord świata w nurkowaniu

 

Wraz z innymi pięcioma osobami, w sobotę przybył nad jezioro Garda w północnych Włoszech. Jego celem było pobicie rekordu głębokości nurkowania - chciał zejść na głębokość 333 metrów. Gdyby wszystko się udało, było by to najgłębsze zanurzenie wykonane przez nurka technicznego w historii. Rekord, który chciał pobić Pawlik ustanowił kilka dni wcześniej jego kolega Jarek Macedoński, schodząc na głębokość 316 metrów.

Ciało Adama Pawlika zostało odnalezione w środę na głębokości 284 metrów - informuje włoski dziennik "Corriere della Sera". W poszukiwaniach brali udział karabinierzy, straż przybrzeżna oraz ochotnicy.

Źródło: Corriere della Sera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA