fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Kuba: Katastrofa Boeinga 737. Rozbił się po starcie

AFP
Boeing 737 narodowego kubańskiego przewoźnika Cubana de Aviacion rozbił się tuż po starcie z międzynarodowego lotniska Jose Marti w Hawanie. CNN powołując się na dziennik państwowy "Granma" podaje, że trzy kobiety, które przeżyły katastrofę, są w stanie krytycznym. Kubańskie media państwowe podają, że w katastrofie zginęło ponad 100 osób.

Pojawiają się sprzeczne informacje na temat tego dokąd leciał samolot. CNN początkowo informowało, że był to międzynarodowy lot do Gujany, lokalne Radio Habana wskazało jednak, że był to krajowy lot do miasta Holguin.

AFP podaje, że na pokładzie znajdowało się 104 pasażerów i dziewięciu członków załogi.

Samolot miał rozbić się pomiędzy dzielnicą Hawany, Boyeros, a wioską Santiago de La Vegas, w odległości ok. 20 km na południe od Hawany - podała kubańska telewizja. Samolot miał rozbić się w okolicach znajdującej się tam autostrady.

CNN pisze o kuli ognia i słupie dymu widocznym z lotniska na przedmieściu stolicy Kuby tuż po starcie samolotu. CNN publikuje też nagranie, na którym widać dym unoszący się nad miejscem katastrofy.

Na miejsce katastrofy udał się prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel - podaje AFP.

Cubana de Avicion w ostatnim czasie musiały uziemić część swojej floty ze względu na kwestie bezpieczeństwa - przypomina CNN.

Lot w czasie którego doszło do tragedii był oznaczony jako CU972. Z Hawany wyleciał o 11 czasu lokalnego.

Samolot, który uległ katastrofie był prawdopodobnie dzierżawiony przez kubańskiego przewoźnika od niewielkiej meksykańskiej linii lotniczej, Damojh.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA