fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

4,5 mln zł na ochronę miesięcznic smoleńskich

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W 2017 roku na zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich policja wydała 4,5 mln złotych - donosi "Super Express". To kilkakrotnie więcej niż w roku poprzednim.

Jak obliczyła gazeta, opierając się na informacjach otrzymanych od policji, na zabezpieczenie comiesięcznych uroczystości w 2017 roku policja wydała rekordową kwotę.

Zabezpieczenie miesięcznic w 2015 roku kosztowało policję 622 tys. złotych, w 2016 - 952 tys. zł. W 2017 roku kwota wzrosła ponadczterokrotnie - do 4 mln 467 tys. 139 zł.

Cytowany przez "Super Express" Cezary Tomczyk z PO uważa, że zabezpieczenie miesięcznic, które według niego ograniczają się do manifestacji politycznych, powinno się odbywać z pieniędzy Prawa i Sprawiedliwości.

Jak ripostuje rzeczniczka PiS Beata Mazurek, ochrona służy bezpieczeństwu tych, którzy miesięcznice organizują i w nich uczestniczą, i tych, którzy chcą je zakłócić, a bezpieczeństwo "obydwu stron" nie ma ceny.

- Warto się zastanowić, czy nie obciążyć kosztami tych, którzy podjudzają do tego, byśmy nie mogli ich spokojnie przeprowadzać, mam na myśli Obywateli RP - mówi cytowana przez "SE" Mazurek.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA