fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

"Fakt": Osiem ciał w grobie gen. Kwiatkowskiego

Fotorzepa, Kuba Kamiński
Jak ustalił „Fakt”, w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, oprócz jego ciała, znajdowały się szczątki siedmiu innych osób.

- Trzy lata w ogóle nie wiedziałam, czy znaleźli mi męża. To teraz się dowiedziałam... - powiedziała Faktowi Krystyna Kwiatkowska, wdowa po generale, który pełnił funkcję Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych RP. - Myślą państwo, że chodzi o małe części ciała? To bardzo się państwo mylicie - dodała.

Jak pisze gazeta, przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej ekspertyza „nie pozostawia wątpliwości”.  Krystyna Kwiatkowska opisuje, że oprócz ciała męża w grobie znalazły się części ciał innych ofiar, w tym już ekshumowanych. Dodatkowo ciało gen. Kwiatkowskiego zostało sprofanowane. - Skrępowali go sznurkiem w czarnej folii budowlanej - mówi wdowa.

Ekshumacja gen. Kwiatkowskiego na cmentarzu Salwatorskim była 18. ekshumacją przeprowadzoną w związku ze śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej. Prokuratorzy zaplanowali, że w 2017 r. zostanie przeprowadzonych łącznie 46 ekshumacji, a kolejne 26 -  w 2018 r.

Przy jednej z dotychczasowych ekshumacji wykryto zamianę ciał - podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Mariusza Handzlika i b. prezesa PKOl. Piotra Nurowskiego.

Więcej na fakt.pl

Źródło: Fakt/ rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA