fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kataryna: Kurskoidzi w akcji

Fotorzepa/ Piotr Guzik
TVP Info: „Dlaczego pan wraz z żoną wycofał dzieci z Pierwszej Komunii Świętej? Jaki jest tego powód? Czy ta decyzja ma związek z brakiem poparcia przez Kościół czarnego marszu?".

Kiedy w kampanii prezydenckiej w 2005 roku Jacek Kurski wyciągnął Donaldowi Tuskowi rzekomego „dziadka z Wehrmachtu", byłego premiera musiał za to publicznie przepraszać sam Lech Kaczyński, odcinając się od brudnego zlecenia. Kurski wyleciał wtedy ze sztabu wyborczego Kaczyńskiego, a na dziesięć dni przed drugą turą wyborów został przez sąd partyjny usunięty z PiS-u. Wyrzucenie potrwało miesiąc, bo niedługo po wygranych przez Lecha Kaczyńskiego wyborach prezydenckich ten sam sąd partyjny pozytywnie rozpatrzył odwołanie i Kurskiego na łono matki partii z powrotem przyjął. Partia rządząca obejdzie się bez takich ludzi jak Jan Ołdakowski, Paweł Kowal czy Ludwik Dorn, ale na utratę Jacka Kurskiego pozwolić sobie nie może, nawet jeśli od czasu do czasu musi poudawać, że nie ma nic wspólnego z jego kolejnymi brudnymi chwytami.

Lech Kaczyński umiał się jeszcze zawstydzić metodami, jakimi Jacek Kurski walczył o jego prezydenturę. Tuska przeprosił, K...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA