fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Nike wstrzymuje produkcję obuwia z powodu epidemii Covid

Pandemia w Wietnamie
AFP
Nike wstrzymał produkcję w kliku swoich fabrykach w Wietnamie z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19.

Firma nie chce spekulować, czy w wyniku epidemii nastąpią problemy z zaopatrzeniem sklepów.

Jednak według analityków wstrzymanie produkcji w części zakładów w Wietnamie, może sprawić kłopoty, ponieważ około połowa butów marki Nike została w zeszłym roku wyprodukowana w Wietnamie.

Wietnam odnotował rekordowy wzrost liczby zachorowań od kwietnia zeszłego roku, z wieloma skupiskami infekcji w prowincjach przemysłowych.

Takie koncerny Apple, Samsung i Puma mogą również mieć kłopoty w związku ze wzrostem zachorowań, ponieważ ich zakłady produkcyjne również znajdują się w tych regionach Wietnamu, gdzie notuje się duże skupiska epidemii koronawirusa.

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych kolegów z zespołu, a także naszych dostawców, pozostaje naszym najwyższym priorytetem" – napisano w oświadczeniu Nike. Koncern zapewnia, że poradzi sobie z tą sytuacją i skupia się na wsparciu pracowników i współpracowników w tym regionie.

Jeden z najbardziej dotkniętych pandemią dostawców Nike w tym regionie, Pou Chen Corp, który również produkuje obuwie dla Adidasa i jest największym na świecie producentem markowych butów sportowych, zawiesił działalność w swoim zakładzie w Ho Chi Minh City z powodu wybuchu infekcji.

Wietnamskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że fabryka Pou Chen w Pouyuen Vietnam zostanie zawieszona na 10 dni. Fabryka jest największym pracodawcą w mieście Ho Chi Minh, zatrudniając w sumie 56 tys. pracowników. Zakład został zamknięty, ponieważ nie był w stanie zapewnić swoim pracownikom zakwaterowania na terenie zakładu, czego wymagały władze, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji.

Nike zatrudnia w Wietnamie ponad 450 tys. pracowników, z których 80 proc. to kobiety.

Wiele firm zaczęło przenosić swoją produkcję z Chin do krajów takich jak Wietnam by uniknąć problemów w związku z wojną celna między Chinami a USA. Przenosimy miały miejsce w ostatnim roku, podczas pandemii. Teraz koncerny, które zdecydowały się na przenosiny muszą się zmierzyć z kłopotami związanymi z koronawirusem w Wietnamie, który dotychczas radził sobie z pandemia całkiem nieźle. Wśród firm, które przeniosły produkcje do Wietnamu są m.in. Apple, Adidas, Puma i Samsung.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA