fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Jack Ma pozbywa się akcji Alibaby

Bloomberg
Jack Ma, jeden z założycieli Alibaba Group Holding, sprzedał 1,6 proc. akcji chińskiego giganta e-commerce za ok. 9,6 mld dolarów.

Sprzedaż akcji przez Jacka Ma, który nadal jest właścicielem 4,8 proc. Alibaby, nastąpiła po tym jak zdecydował się odejść ze stanowiska szefa i skoncentrować na działalności dobroczynnej - informuje agencja Reutera.

Części swoich akcji pozbył się także Joseph Tsai, wiceszef rady dyrektorów Alibaby. Tsai sprzedał 0,7 proc posianych akcji i zarobił na tym 4,1 mld dolarów.

Zarówno Ma jak i Tsai ograniczyli swoją aktywność w spółce od kiedy jej szefem został Daniel Zhang, który formalnie przejął stery w Alibabie we wrześniu 2019 roku. Obaj w ciągu ostatniego roku przekazali miliony dolarów na cele charytatywne poprzez swoje fundację. Większość pieniędzy trafiła do szpitali i organizacji na całym świecie zajmujących się zwalczaniem pandemii Covid-19

W kwietniu 2019 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała, ze Jack Ma zamierza sprzedać do 21 mln akcji Alibaby w 12 miesięcy, by sfinansować w te sposób swoją działalność filantropijną.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA