fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Zakaz handlu pcha do franczyzy

123rf.com
Auchan jako kolejna wielka sieć handlowa chce otwierać sklepy w ramach umów franczyzowych. Takie placówki mogą działać nawet w niedziele z zakazem handlu

Auchan właśnie dzisiaj czyli 7 czerwca otworzył swój pierwszy sklep osiedlowy w ramach franczyzy w warszawskim Wilanowie. Firma podaje, że model ten w innych krajach, w których działa francuska grupa, wykorzystywany jest już od ponad 30 lat.

- To nowa karta w naszej strategii rozwoju w Polsce . Doceniamy doświadczenie naszych Partnerów w ramach franczyzy. Chcemy pokazać siłę marki Auchan oferując naszym partnerom szkolenia i towarzyszenie w rozwoju - mówi Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska. -. Oczywiście nasi franczyzobiorcy skorzystają z naszego wizerunku cenowego, uznanego w Polsce od lat. Oferujemy również serwis wysokiej jakości dostosowany do ich potrzeb, tak aby jeszcze lepiej zmieniać życie naszych klientów – dodaje.

We franczyzie mocna jest już sieć Carrefour, taki koncept zapowiedziała także Biedronka. Od lat w ten sposób rosną sieci Intermarche czy skupione wokół grupy Eurocash jak Groszek, abc czy Lewiatan.

Moje Auchan w Wilanowie oferuje przede wszystkim gamę produktów wyselekcjonowanych pod kątem lokalnego klienta. To koncept handlowy sklepu osiedlowego o powierzchni handlowej 450 mkw., oferujący gamę produktów do 10 tys. kategorii. Sklep ten proponuje również szerokie usługi. Obecnie Auchan w Polsce zarządza 76 hipermarketami (w tym 2 we franczyzie z Grupą Schiever), 28 supermarketami Auchan supermarket oraz 5 sklepami osiedlowymi pod szyldem Moje Auchan. Firma prowadzi również działalność handlową w internecie pod szyldem Auchan Direct – serwis działa na terenie Warszawy i okolic.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA