fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Tomasz Malicki przestanie szefować Gino Rossi

materiały prasowe
Tomasz Malicki, wieloletni prezes Gino Rossi złożył rezygnację – poinformowała dziś giełdowa spółka, kontrolowana przez CCC. Dlaczego?

„Tomasz Malicki zrezygnował z funkcji prezesa Gino Rossi ze skutkiem na 24 czerwca" - poinformowało dziś Gino Rossi w komunikacie, podpisanym przez Tomasza Malickiego oraz Mariusza Drużyńskiego, członka zarządu spółki. W komunikacie napisano, że rezygnacja nie zawiera uzasadnienia.

W rozmowie telefonicznej Tomasz Malicki powiedział nam, że wraz z wiceprezesem Gino Rossi uznali, że osiągnęli cel, jakim była sprzedaż Gino Rossi nowemu inwestorowi.

Wiceprezes Paweł Urbaniak złożył rezygnację wcześniej ze skutkiem na 30 kwietnia.

Gino Rossi należy obecnie w 66 procentach do CCC. Zgodnie z ostatnimi uzgodnieniami z nowym właścicielem powinno do 15 czerwca spłacić 49 mln zł wierzytelności przejętych przez CCC. Ich zabezpieczeniem wierzytelności jest hipoteka. Według Tomasza Malickiego spłata wierzytelności nie jest zagrożona w związku z uchwałą walnego zgromadzenia o podwyższeniu kapitału Gino Rossi.

W środę zarówno Gino Rossi, jak i CCC opublikowały sprawozdania za I kwartał br.

Przychody obuwniczej części Gino Rossi wyniosły w tym czasie 26,8 mln zł o 24,5 proc. mniej niż rok temu. Strata netto Gino z działalności kontynuowanej wyniosła 11,4 mln zł, pogłębiając się z 4,9 mln w I kw. 2018 r.

W raporcie Gino podało, że zaniechana działalność (odzieżowa marka Simple Creative Products, która jest w trakcie zmian właścicielskich) zanotowała dodatkowo 12,1 mln zł straty netto.

Łączna strata netto grupy sięgnęła 23,77 mln zł.

Simple Creative Products ma problemy finansowe i pojawiły się w tym roku wnioski o jej upadłość. Jeden z nich złożyło także Gino Rossi.

Gino uzgodniło sprzedaż tej firmy za 1 zł zanim samo zostało przejęte przez CCC. Nowy właściciel Simple – Skyline Insolvency Solutions – wycofał się jednak w kwietniu br. z transakcji. Jako powód podano „niezwolnienie przez PKO BP zastawów finansowych i rejestrowych na akcjach Simple".

Obecnie Gino jest w trakcie sprzedaży Simple CP na rzecz jednego z FIZ-ów prowadzonego przez Forum TFI – Forum 82 FIZ. Uzyskało na nią zgodę PKO BP i rady nadzorczej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA