fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Popularna sieć odzieżowa Forever 21 uratowana. Trzej nowi inwestorzy

Bloombeg
Sieć Forever 21 została uratowana przed bankructwem przez trzech inwestorów, którzy chcą rozwijać biznes na rynkach międzynarodowych.

Trzech nowych właścicieli popularnej sieci odzieżowej to holding odzieżowy Authentic Brands, oraz dwóch deweloperów powierzchni komercyjnych: Simon Property i Brookfield Property, którzy są jednocześnie największymi wierzycielami firmy. Chcą nie tylko rozszerzyć działalność na rynkach zagranicznych, ale też utrzymać sieć 448 sklepów w USA - informuje BBC.

We wrześniu 2019 roku siec Forever 21 wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość. Dotychczasowi właściciele zdecydowali się na zamknięcie wielu nierentownych sklepów poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Teraz nowi właściciele maja duże plany i poza ubraniami chcą sprzedawać także nowe linie biżuterii, obuwia oraz torebek.

Marka Forever 21 powstała w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych 1984 roku. Założyło ją koreańskie małżeństwo Jin Sook i Do Won Chang. Sieć ma obecnie niemal 600 sklepów w 57 krajach na całym świecie.

Jeszcze do niedawna majątek Jin Sook i Do Won Chang wyceniany był na 5,9 mld dolarów. Jednak po rtm jak w 2018 roku sprzedaż sieci mocno spadła, bo  o 20-25 proc. ich majątek skurczył się do 1,6 mld dolarów - po 800 mln na osobę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA