fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Sieci handlowe chcą szczepień dla pracowników sklepów w I etapie

AdobeStock
Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji ponownie zaapelowała do rządu o włączenie pracowników sklepów w I etap Narodowego Programu Szczepień.

Opracowany przez ministerstwo zdrowia Narodowy Program Szczepień dzieli się na cztery etapy, które wyznaczają kolejność szczepień przeciw COVID-19 w zależności od danych grup społecznych i zawodowych. W żadnym z etapów nie uwzględniono jednak pracowników sklepów, którzy - jak zaznaczają sieci handlowe - znajdują się na pierwszej linii frontu w trakcie pandemii i są z konieczności wykonywanego zawodu narażani na częsty i bezpośredni kontakt z klientem.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji wraz z firmami członkowskimi zaapelowała po raz kolejny do rządu, by uwzględnił pracowników sklepów w I etapie szczepień, zaraz po medykach.

Czytaj także: Koronawirus: Rząd zapomniał o szczepionce dla kasjerów

- Pragniemy podkreślić, iż pracownicy handlu, zarówno personel sklepów, jak i centrów dystrybucji, są pracownikami tzw. „infrastruktury krytycznej”, a charakter ich pracy zakładający wysoką częstotliwość kontaktów społecznych predestynuje tę grupę zawodową do szczepień na zasadach preferencyjnych - podkreśliła w apelu Renata Juszkiewicz, prezeska POHiD.

O wcześniejsze szczepienia dla pracowników handlu apeluje także związek zawodowy „Solidarność”, który zwrócił się z tą sprawą bezpośrednio do prezydenta Andrzeja Dudy.

Więcej na: Business Insider Polska

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA