fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Pierwsza duża sieć sklepów wprowadza zwrot butelek bez paragonu

AdobeStock
Choć na uciążliwość tego obowiązku narzekają wszyscy, to dopiero w ramach testów pierwsza sieć z niego rezygnuje.

Carrefour rozpoczął w Warszawie testy odbioru butelek zwrotnych bez paragonów. Klienci, którzy przyniosą ze sobą butelki zwrotne do sklepu przy ul. Modzelewskiego, otrzymają zwrot pełnej kaucji w postaci e-bonu, którym od razu będą mogli zapłacić za kolejne zakupy. Wprowadzenie możliwości zwracania butelek bez okazania paragonu w całej sieci planowane jest już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jak podaje firma rozwiązanie to pozwoli na pobudzenie obiegu opakowań zwrotnych oraz znacząco wpłynie na zmniejszenie ilości generowanych odpadów szklanych i produkowanych w Polsce butelek.

Póki co wciąż oddawanie butelek zwrotnych w Polsce od lat wiąże się z koniecznością okazania paragonów, potwierdzających zakup butelek w danym sklepie. Co więcej nic nie zapowiada, aby zaszła na tym polu jakakolwiek zmiana legislacyjna, sygnalizowana od dawna ustawa o większej odpowiedzialności producentów wprowadzających opakowania na rynek oraz jakiejś wersji systemu kaucyjnego wciąż nie została ogłoszona, choć takie zmiany nakłada na Polskę prawodawstwo unijne.

- Dążąc do bycia liderem transformacji żywieniowej, Carrefour podejmuje także wysiłki na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce. Wsłuchując się w oczekiwania naszych klientów, wspólnie z dostawcami przygotowujemy inicjatywy handlowe, które działają na rzecz poprawy jakości klimatu. Dzięki temu mamy realny wpływ na to w jakim świecie będą żyły przyszłe pokolenia Polaków – mówi Marek Lipka dyrektor handlowy i członek zarządu Carrefour Polska.

Możliwość oddawania butelek zwrotnych w sklepach Carrefour, bez okazywania paragonu, bez względu na to, gdzie zostały zakupione, jest kolejnym krokiem w kierunku gospodarki bezodpadowej. Carrefour kontynuuje w ten sposób swoje działania ukierunkowane na rzecz przeciwdziałania marnotrawstwu zasobów. Warto wspomnieć, że ponad dekadę temu firma była prekursorem, wprowadzając do swoich sklepów torby ze skrobi, w stu procentach biodegradowalne, wykonane z surowców odnawialnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA