fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

NSZZ „Solidarność” protestuje pod Sejmem przeciwko handlowej niedzieli

Sejm
AdobeStock
Związek nie zgadza się na to, aby również 6 grudnia sklepy były otwarte. Pod Sejmem zorganizował pikietę.

Od rana pod Sejmem odbywa się organizowany przez NSZZ „Solidarność” protest pracowników handlu, stoją także manekiny. Związkowcy od kilku dni naciskają na posłów i ostro protestują przeciwko pomysłowi rządu, aby 6 grudnia 2020 r. był dodatkowy dzień handlowy, tak samo jako w dwie kolejne niedziele - 13 i 20 grudnia.

Sejm przyjął poprawkę podczas piątkowych obrad. Za nowelizacją wprowadzającą 6 grudnia niedzielę handlową głosowało 444 posłów, przeciw - 4, a 3 wstrzymało się od głosu. Jest ona zgodna z apelami firm handlowych, aby wprowadzić kolejne dni pracujące, co pomoże rozłożyć ruch klientów na więcej dni i zwiększyć bezpieczeństwo zakupów. Chodzi również o odrabianie strat z listopada, kiedy to większość sklepów była zamknięta. Placówki w centrach handlowych ponownie ruszą od jutra, 28 listopada. Sejmowe głosowania zaplanowane są w piątek od 13.

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny poparła rządowy projekt nowelizacji specustawy, w którym przewidziano handlową niedzielę 6 grudnia.

Komisja odrzuciła jednak poprawkę zgłoszoną przez klub Lewicy, która przewidywała wyższe stawki dla pracowników w handlu za pracę 6 grudnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA