fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Pandemia opóźniła Primark. Latem ma ruszyć sklep w Warszawie

www.primark.com
Primark w połowie marca zamknął tymczasowo wszystkie sklepy na całym świecie, tracąc 650 mln zł funtów miesięcznie. Pandemia zahamowała czasowo ekspansję irlandzkiej sieciówki, ale Primark zapowiada na najbliższe dwa miesiące otwarcie pięciu nowych sklepów, w tym oczekiwanego od dawna pierwszego sklepu w Polsce - informuje Business Insider Polska.

Program otwierania sklepów zaplanowany na drugą połowę roku finansowego został opóźniony z powodu ograniczeń w dostępie do możliwości aranżacji sklepów - podała w komunikacie firma. Jednak mimo tych problemów w ostatnim czasie irlandzka spółka uruchomiła pięć placówek, m.in. Berlinie, Barcelonie czy Manchesterze.

Z komunikatu firmy wynika, że na ostatni kwartał roku finansowego, kończący się w pierwszej połowie września, zaplanowano uruchomienie pięciu sklepów: dwóch w Paryżu, po jednym w stanie New Jersey i na Florydzie oraz pierwszego sklepu w Polsce.

Będzie to wyczekiwana od dawna placówka w Galerii Młociny w Warszawie. Oznacza to, że pierwsi klienci zrobią w niej zakupy jeszcze latem tego roku. Konkretnego terminu otwarcia sklepu jeszcze nie ma.

Wcześniej planowano, że warszawski sklep Primarka ruszy wiosną. W czekającym na irlandzką sieciówkę, dwupiętrowym lokalu o powierzchni 3660 metrów kw. od kilku miesięcy trwają obecnie prace wykończeniowe, a firma już zimą rozpoczęła rekrutację pracowników. Sklep będzie oferował kolekcje mody damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie i akcesoria, a także wyposażenie domu.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA