fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Społem otwiera swój sklep internetowy

wss.spolem.org.pl
Najstarsza siec handlowa w Polsce rusza z handlem online i zapowiada walkę o silną pozycję na rynku.

KZRSS „Społem” podaje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sklep internetowy Społem został uruchomiony. Został zaprojektowany i wykonany na potrzeby wszystkich spółdzielni zrzeszonych w KZRSS „Społem”. Jest również odpowiedzią na obecne wyzwania rynku oraz rozwoju spółdzielni w następnych latach.

Czytaj także: Lidl pozwoli na internetową rezerwację produktów w sklepach 

- Nasze rozwiązanie będzie realizować dwa cele - wzrost sprzedaży spółdzielni oraz odświeżenie i wspólną promocję marki Społem. W ciągu trzech lat chcielibyśmy osiągnąć 5 proc. udział w sprzedaży asortymentu spożywczego - czytamy w komunikacie.

Niektóre spośród 240 spółdzielni spożywców zrzeszonych w KZRSS Społem posiadają już własne, lokalne sklepy internetowe.

W e-sklepie Społem, którego wersja testowa jest ukończona, klienci po wpisaniu swojego kodu pocztowego będą zapoznawać się z ofertą produktów dedykowaną ich regionowi. Poprzez sklep internetowy klienci będą mieli możliwość zakupu większości asortymentu Spółdzielni: od produktów spożywczych, galanterii, poprzez chemię gospodarczą, kończąc na sprzęcie AGD. Wraz z rozwojem potrzeb spółdzielni oraz klientów będą wprowadzane kolejne funkcjonalności.

- Ponadto planujemy uruchomić moduł cateringowy online w odpowiedzi na zapotrzebowanie części spółdzielni posiadających gastronomię. Duży obszar działalności sklepu poświęcony jest na produkty sprzedawane pod marką własną Społem - podaje komunikat.

Uruchomienie sklepu internetowego to element strategii Społem, która zakłada mocniejsze otwarcie się na młodszego konsumenta. Społem rozwijając się na rynku e-grocery chce wykorzystać atut, którego brakuje niektórym innym graczom działającym w tym kanale, ponadto spółdzielnie spożywców rozrzucone są po całej Polsce, co pozwoli osiągnąć odpowiedni zasięg przedsięwzięcia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA