fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Ikea organizuje zbiórkę przedmiotów używanych. Każdy może wziąć, co chce

Ikea
Ikea zorganizowała nową proekologiczną akcję, dzięki której klienci mogą podzielić się z innymi starymi produktami zalegającymi po kątach i w piwnicach.

Z inicjatywą wyszedł sklep Ikea w Krakowie, który stworzył w Forum Wydarzeń „Przestrzeń Pełną Dobra”. Akcja potrwa do końca tego tygodnia, czyli od 16 do 19 maja. Klienci będą mogli w godz. 10:00 – 21:00 przynieść do Forum Wydarzeń (ul. Marii Konopnickiej 28) wszelkie nieużywane już rzeczy, jak artykuły gospodarstwa domowego, pościel czy ubrania, które gromadzą się w domach i tylko zajmują przestrzeń.

Zbiórka będzie odbywać się na zasadzie swobodnej wymiany. Każdy będzie mógł przyjść i wziąć dla siebie to, co potrzebuje. Nie trzeba przynosić niczego w zamian. W ten sposób stare, ale często nadal w pełni użyteczne produkty, zamiast obrastać kurzem, zyskają drugie życie. 

Czytaj także: Ikea ułatwi zakupy osobom niesłyszącym. Pracownicy uczą się języka migowego 

„Przejrzyjmy zakamarki naszych domów, zajrzyjmy do szaf, komód, wejdźmy na strych i do piwnicy. Można tam znaleźć prawdziwe skarby. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety” - zachęcają pracownicy Ikea Kraków w komunikacie. To właśnie oni rozpoczęli akcję i pierwsi przyniosą na miejsce zbiórki kilkadziesiąt własnych przedmiotów.

„Mogą to być elementy dekoracyjne i dodatki, które po przemeblowaniu nie pasują do wystroju, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania. Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym” – wymienia Sabina Patryas, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju z Ikea Kraków.

„Przestrzeń Pełna Dobra”,powstała dzięki współpracy IKEA Kraków z Forum Wydarzeń, sama w sobie urządzona jest z mebli, które zyskały drugie życie. Pochodzą one bowiem z Działu Sprzedaży Okazyjnej sklepu Ikea. Po zakończeniu akcji wszystkie meble, jak i przedmioty, które nie znalazły nowego właściciela, trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zainteresowanie akcją może być niemałe, ponieważ – jak pisaliśmy w środowym wydaniu „Rzeczpospolitej” – second-handy przeżywają obecnie odrodzenie. Na całym świecie, również w krajach rozwiniętych, zapanowała moda na kupowanie bądź wymieniania się używanymi ubraniami, w celach oszczędnościowych i ekologicznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA