fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Blik hitem w Biedronce. Mnóstwo klientów z niego korzysta

Adobe Stock
Średnio dziennie tę metodę płatności wybierano przy niemal 4,5 tys. transakcji, czyli ponad czterokrotnie więcej niż we wrześniu ubiegłego roku, gdy Biedronka wprowadziła tę metodę płatności.

Od czasu wprowadzenia tej metody we wrześniu 2018 r. najczęściej BLIKIEM płacono w warszawskiej Biedronce przy ul. Dolnej, a najwyższej transakcji dokonano w Poznaniu. 

BLIK to polska technologia, która za pomocą aplikacji mobilnej jednego z 13 banków umożliwia płatność przy kasach sklepowych i w sklepach internetowych, wypłatę gotówki z bankomatów, a także przelewanie pieniędzy innym użytkownikom aplikacji bankowej. Tylko w styczniu tego roku klienci Biedronki wybrali taką płatność ponad 100 tys. razy. Średnio dziennie dało to blisko 4,5 tys. transakcji, czyli ponad czterokrotnie więcej niż we wrześniu ubiegłego roku, gdy Biedronka wprowadziła tę metodę płatności.

Czytaj także:  Moja Biedronka rozbiła bank. Łódź korzysta najbardziej 

- Wprowadzenie płatności BLIKIEM we wszystkich sklepach Biedronka w Polsce było ukłonem w stronę tych naszych klientów, którzy cenią sobie innowacje i chętnie korzystają z najnowszych technologii. BLIK to bardzo wygodna, prosta i szybka metoda płatności. Przewidujemy, że popularność BLIKA w naszej sieci będzie rosnąć, co już teraz widać po statystykach – mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepów Biedronka.

– Jesteśmy przekonani, że popularność płatności BLIKIEM w sklepach Biedronka będzie rosła. Potwierdza to fakt, że tak wielu klientów docenia możliwość zapłaty BLIKIEM jako szybką i bezpieczną formę płacenia – mówi Adam Kokoszkiewicz, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Metoda najpopularniejsza jest w dużych miastach. Od września najczęściej tą metodą płacono w sklepach Biedronka w Warszawie przy ul. Dolnej 3, w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 100 i w stołecznej placówce przy ul. Solidarności 115. Chętnie używano jej także w sklepach zlokalizowanych w Łodzi, Krakowie i Wrocławiu.

Coraz wyższe są też kwoty pojedynczych transakcji BLIKIEM. W tej klasyfikacji „wygrywa” Poznań przy ul. Czerwca 1956 – jednorazowo wydano tu 10,4 tys. zł. Na drugim miejscu znalazła się placówka przy ul. Niepodległości w Lesznie, a na trzecim – sklep w Olsztynku przy ul. Mrongowisza. W pierwszej dziesiątce są też Biedronki ulokowane w Lidzbarku Warmińskim, Morągu, Mławie, Działdowie, Pyskowicach, Lubinie i Strzelcach Opolskich.

By zapłacić w Biedronce BLIKIEM, należy wprowadzić kod BLIK, znajdujący się w aplikacji mobilnej banku na smartfonie, do terminala płatniczego w sklepie. Następnie zatwierdzić transakcję kodem PIN w telefonie. Taką płatność można zrealizować zarówno w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA