fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Chiński parkiet Star Board idzie jak burza. Jest już w światowej czołówce

Bloomberg
Istniejący od ponad roku technologiczny parkiet giełdy w Szanghaju jest już trzeci na świecie w rankingu ofert pierwotnych (IPO). Wyprzedzają go tylko New York Stock Exchange (NYSE) i Nasdaq.

W tym roku na Star Board debiutujące firmy pozyskały 19,4 miliarda dolarów podczas gdy na NYSE spółki zgarnęły 29,7 mld USD, na Nasdaq zaś 29,4 mld, wskazują dane Bloomberga.

Dzięki IPO Semiconductor Manufacturing International Corp., czołowego chińskiego producenta chipów, który pozyskał 7,5 mld USD Star Board zdystansował giełdę w Hongkongu, ubiegłorocznego lidera w rankingu ofert pierwotnych.

W przeciwieństwie do innych parkietów w Chinach kontynentalnych na Star Board w przypadku IPO nie ma ograniczeń jeśli chodzi o skalę zmian cen akcji czy pułapy wycen.

O rosnącej atrakcyjności Star Board świadczą plany firmy Ant Group, obsługującej płatności w Internecie. Chce ona uplasować swoje akcje na tym parkiecie oraz na giełdzie w Hongkongu. Będzie chciała uzyskać wycenę na poziomie ponad 200 miliardów dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA