fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Podaż naciska na WIG20

GPW
Bloomberg
Indeks dużych spółek startuje w środę z około 0,3-proc. zniżką, czyli w okolicach minimów z ostatnich dni.

Handel w poprzednich sesjach toczył się wokół poziomu 2000 pkt. Sporo zmienności i emocji na GPW przyniósł wtorek. WIG20 zdołał zbliżyć się do 2050 pkt, jednak ostatecznie zakończył dzień poniżej poziomu 2000 pkt. Słabe nastroje panowały także na innych rynkach w Europie, natomiast indeksy na Wall Street kończyły dzień zwyżkami. Szczególnie dobrze wypadł Nasdaq.

Wydarzeniem dnia było wystąpienie Janet Yellen, która wyraziła poparcie dla potężnych wydatków fiskalnych.

W środę WIG20 startuje w okolicach 1980 pkt. To miejsce, w którym w ostatnich dniach kontratakował popyt. Dużym wsparciem są także lokalne szczyty z grudnia.

Od rana znów błyszczy JSW. Akcje węglowej spółki zwyżkują o około 3 proc. Zyskują także notowania KGHM - handel toczy się wokół 200 zł za walor. Na zielono jeszcze Dino i PGNiG. Na dole tabeli m.in. Allegro, które mocno zniżkowało także we wtorek. Na czerwono świecą Allegro, PKO BP, CCC i PGE. Indeksy małych oraz średnich spółek startują tuż nad poziomami zamknięcia z poprzedniego dnia.

Co ciekawe, WIG20 jest dziś jednym z najsłabszych indeksów w Europie, gdzie zdecydowana większość giełd zwyżkuje. Niemiecki DAX otworzył się o 0,2 proc. wyżej.

Na rynku walut złoty umacnia się do dolara, wycenianego na 3,72 zł. Euro kosztuje 4,52 zł. Z rana drożeje ropa, do 53,6 dolarów za baryłkę.

Dziś po południu odbędzie się inauguracja prezydentury Joe Bidena.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA