fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spadkowy początek dnia

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na starcie środowej sesji główne warszawskie indeksy świecą na czerwono. Kiepskie nastroje panują również na Zachodzie.

Wczorajsza sesja na krajowym parkiecie nie była udana dla posiadaczy akcji największych spółek. Od początku dnia WIG20 świecił na czerwono. Ostatecznie stracił 1,3 proc. Tak wyraźna przecena to w dużej mierze odcięcie prawa do dywidendy w Pekao. Bez tego zdarzenia indeks potaniałby o 0,7 proc. Co przyniesie środa?

Na starcie sesji WIG20 wyraźnie traci. Pół godziny po rozpoczęciu notowań zniżkuje o 0,9 proc. i jest na poziomie 2281 pkt. Tym samym jest już poniżej ubiegłotygodniowych minimów. Najbliższe wsparciem jest obecnie pułap 2258 pkt. Z WIG20 nad kreską znajdują się jedynie JSW i Asseco Poland. Najmocniej, bo o prawie 2 proc. tanieją papiery BZ WBK. Również na innych giełdach na Starym Kontynencie w pierwszych minutach sesji dominują spadki.


Na szerokim rynku pozytywnie wyróżnia się Energoinstal, którego akcje drożeją o 5 proc. Wczoraj walory spółki podrożały o prawie 12 proc. Tak wyraźne wzrosty to jednak odbicie mocnych spadków z ostatnich dwóch miesięcy.


Dziś kalendarium makro jest dość skromne. W ostatnich dniach uwagę inwestorów przyciąga mocno taniejąca ropa. O godz. 16,30 poznamy amerykańskie zapasy tego surowca. Podane zostaną również dane z tamtejszego rynku nieruchomości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA