fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Metrohouse bierze Gold Finance

123 rf
Spółka Metrohouse Franchise, właściciel sieci biur nieruchomości Metrohouse i spółki pośrednictwa finansowego Metrofinance, przejęła Gold Finance.

Dotychczasowym właścicielem Gold Finance była spółka Bewa. Po przejęciu przez Metrohouse Franchise firma stała się częścią grupy kapitałowej Duna House.W ramach jednej spółki będą działać eksperci finansowi Gold Finance oraz eksperci Metrofinance działający dotychczas w ramach struktur Metrohouse. Łącznie jest to ponad 400 ekspertów.

Na czele Gold Finance stanął Tomasz Przyrowski, dotychczasowy dyrektor zarządzający Metrofinance. - Dzięki połączeniu spółek umacniamy pozycję na rynku ekspertów finansowych. Zakup Gold Finance to kolejny krok do realizacji długoterminowych planów ekspansji na polskim rynku przez Duna House Nyrt., holdingu zajmującego się obrotem nieruchomościami, właściciela marki Metrohouse - mówi Tomasz Przyrowski.

Sieć biur nieruchomości Metrohouse działa od 2006 r. Ma ponad 70 placówek w całej Polsce, z którymi współpracuje ok. 500 doradców nieruchomości. Metrofinance zajmuje się pośrednictwem finansowym. Spółki wchodzą w skład Duna House Nyrt. - holdingu notowanego na giełdzie papierów wartościowych w Budapeszcie. Holding jest właścicielem m.in. największej na Węgrzech sieci biur nieruchomości działających pod marką Duna House i Smart Ingatlan (łącznie ponad 240 biur).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA