fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Państwo: kryptowaluty złe, ale ich technologia dobra

Bloomberg
Narodowy Bank Polski wkrótce rozpocznie kampanię edukacyjną na temat czynników ryzyka związanych z wirtualnymi walutami – zapowiedział Piotr Wiesiołek, wiceprezes NBP.

Kwestie związane z wykorzystywaniem technologii blockchain oraz kryptowalutami były tematem czwartkowego posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. W jej obradach wzięli udział przedstawiciele NBP, Ministerstwa Rozwoju i Finansów, Ministerstwa Cyfryzacji oraz środowisk zaangażowanych w rozwój rynku kryptowalut. Przedstawiciele rządu i banku centralnego wielokrotnie podkreślali, że uważnie przyglądają się technologii blockchain oraz jej możliwym zastosowaniom.

– Samą technologią rozproszonego rejestru i będącą jej częścią technologią blockchain Ministerstwo Cyfryzacji bardzo się interesuje ze względu na jej potencjalne wykorzystanie w administracji – przyznał Karol Okoński, podsekretarz stanu w resorcie cyfryzacji. Dodał, że choć nie wiadomo, czy i kiedy taka technologia zostanie wdrożona, to warto rozważyć jej możliwe zastosowania.

Ze strony części przedstawicieli władz dał się jednak wyczuć duży sceptycyzm wobec kryptowalut.

– Przyglądamy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA