fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Instytut ma zadbać o rynek kapitałowy

Jarosław Grzywiński
Fotorzepa, Robert Gardziński
Jarosław Grzywiński, który w ubiegłym roku pełnił obowiązki prezesa GPW, nie zapomina o giełdzie. Rusza z Instytutem Rynków Kapitałowych i Finansów.

Rynek kapitałowy przeżywa trudne chwile. W tym roku jest to widoczne aż nadto. Kolejne spółki wycofywane są z giełdy, debiutów jest jak na lekarstwo, a inwestorzy, również ci indywidualni, mocno ograniczyli swoją aktywność na rynku. Z tymi problemami spróbuje się zmierzyć Instytut Rynków Kapitałowych i Finansów. Ma on przekonywać m.in. przedsiębiorców oraz inwestorów, że rynek kapitałowy wciąż daje bardzo duże możliwości.

Instytut to nowy podmiot na naszym rynku. Stoi za nim Jarosław Grzywiński, który jeszcze w ubiegłym roku pełnił obowiązki prezesa GPW. W projekt zaangażowali się również: prof. Mirosław Pawełczyk, który sprawuje funkcję przewodniczącego rady nadzorczej instytutu, Arkadiusz Regiec, dobrze znany w środowisku startupów w Polsce (pełni funkcję prezesa Beesfundu), oraz Mariusz Paplaczyk, prezes Zrzeszenia Prawników Polskich.

– Rynek kapitałowy jest dla wszystkich jego uczestników. Tworzymy unikalny model think tanku dedykowanego rynkowi kapitałowemu. Integrujemy wszystkie środowiska rynku kapitałowego, inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych, emitentów i wreszcie wszystkich przedsiębiorców, których pragniemy przekonać, że rynek kapitałowy jest alternatywą poszukiwania kapitału na rozwój – mówi Jarosław Grzywiński.

Więcej czytaj w „Parkiecie"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA