fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wielka zrzutka na dobre projekty

123RF
Internetowe zbiórki to w wielu rozwiniętych gospodarkach ważne źródło pozyskiwania funduszy na rozwój firm. U nas ten rynek lada moment wystrzeli.

Raczkujący polski rynek crowdfundingu, czyli pozyskiwania w internecie pieniędzy (w ramach drobnych darowizn, czy też w zamian za udziały w spółce lub konkretnym projekcie), nabiera rozpędu. Do już działających platform, jak np. Zrzutka.pl, Wspieram.to i Beesfund, dołączają właśnie nowi gracze. W przyszłym tygodniu zadebiutuje tu szwedzki serwis FundedByMe, który skupia 100 tys. inwestorów. To najszybciej rozwijająca się platforma crowdfundingu udziałowego w Skandynawii, która zebrała dla startupów ponad 50 mln euro i pierwszy zagraniczny gracz tego typu na polskim rynku.

Już w ten piątek z kolei notowana na NewConnect spółka Varsav VR poinformuje o uruchomieniu platformy CrowdDragons. Ma ona wspierać projekty z rynku gier wideo oraz związane z technologią wirtualnej rzeczywistości i finansować ich produkcję. A to nie koniec. Dwa miesiące temu wystartowała platforma Zagramw.to, która specjalizuje się w finansowaniu gier planszowych. Z marszu na projekt „Valhal...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA