Reklama

Bracia Quay o Norwidzie

Instytut Książki zaprasza 12 kwietnia na premierę filmu o Cyprianie Norwidzie, jednym z patronów 2021 roku. „Vade-mecum” to krótkometrażowy film w reżyserii Braci Quay – wybitnych twórców animacji filmowej.

Aktualizacja: 07.04.2021 12:23 Publikacja: 07.04.2021 12:20

Bracia Quay o Norwidzie

Foto: Materiały prasowe/Stefano Franceschetti

Stephen i Timothy Quay to zdobywcy wielu nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Locarno International Film Festival, Melbourne International Film Festival, Krakow Film Festival, Brussels International Festival of Fantasy Film. Byli również nominowani do Złotej Palmy w Cannes za film „Ulica krokodyli” na podstawie prozy Brunona Schulza.

- Bracia Quay są autorytetem, jeśli chodzi o znajomość polskiej kultury, poczynając od muzyki klasycznej, poprzez malarstwo, film i oczywiście literaturę. To oni m.in. wprowadzili na „brytyjskie salony” twórczość Brunona Schulza, tworząc na podstawie jego opowiadania majstersztyk animacji, „Ulicę krokodyli”, obecnie zaś pracują nad adaptacją „Sanatorium pod Klepsydrą”– mówi Marta de Zuniga, dyrektorka Instytutu Kultury Polskiej w Londynie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
Świętuj z nami 4. urodziny kina KinoGram!
Film
Robert Redford nie żyje. Miał 89 lat. Pożegnanie z gwiazdą
Film
„Metropolis" i „Doktor Mabuse". 20. edycja Święta Niemego Kina im. Anny Sienkiewicz-Rogowskiej
Film
„Franz Kafka” Agnieszki Holland polskim kandydatem do Oscara
Film
„Teściowie 3”. Podzielona Polska na chrzcinach
Reklama
Reklama