fbTrack
REKLAMA

Film

Patryk Vega kręci film "Polityka". "Spotkałem się z próbami nacisku"

Patryk Vega
Facebook/Patryk Vega
Reżyser Patryk Vega poinformował o przygotowaniach do premiery filmu "Polityka". - - Składano mi intratne propozycje, żebym przesunął premierę, bo może mieć on wpływ na wynik wyborów - mówi.

Produkcja filmu utrzymywana była w ścisłej tajemnicy. - Jak dotąd starałem się być jak najdalej od polityki, bo wydawała mi się jedynym światem brudniejszym od show-biznesu. Ale nie ma dziś bardziej kontrowersyjnego tematu, który tak bardzo dzieliłby Polaków i potrafił skłócać całe rodziny - mówi w rozmowie z Onetem Patryk Vega.

- W moim filmie chcę pokazać polityków takimi, jakimi naprawdę są. Na co dzień widzimy pewną fasadę, obserwujemy to, co oni kreują na potrzeby mediów. W moim filmie widzowie będą mogli zobaczyć, jak zachowują się politycy, kiedy kamery są wyłączone - dodaje.

Reżyser poinformował, że poszczególne osoby dostawały tylko fragmenty scenariusza. - Podpisywały stosowne dokumenty prawne, które obligowały ich do nieujawniania treści. Niemniej scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku. Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje - mówi Vega.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA