fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Tomasz Kot miał zagrać w Bondzie. Agencja potwierdza: został poproszony o nagranie scen z czarnymi charakterami

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Danny Boyle porzucił prace nad nowym filmem o Jamesie Bondzie na kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, po tym, jak wśród twórców pojawił się spór o czarny charakter. Słynny reżyser chciał, by rosyjskiego wroga agenta 007 zagrał Tomasz Kot - donosi brytyjski dziennik "The Telegraph".

Producenci filmu byli w trakcie podejmowania ostatecznych decyzji, dotyczących castingu, kiedy ogłoszono, że laureat Oscara, reżyser "Slumdoga" i "Trainspotting" zrezygnował z powodu - jak to ujęto - "kreatywnych różnic".

Według "The Telegraph" pojawiły się pogłoski, że powodem konfliktu był scenariusz filmu, a producenci twierdzili, że nie są zadowoleni z decyzji o skupieniu się na współczesnych napięciach politycznych z Rosją i "współczesnej zimnej wojnie".

Jednak "źródło w branży" powiedziało brytyjskiemu dziennikowi, że spór spowodowany był kwestią obsadzenia roli głównego adwersarza Jamesa Bonda. Danny Boyle chciał w tej roli obsadzić polskiego aktora Tomasza Kota. Pomysł ten został jednak uznany za zbyt ekscentryczny.

Według gazety, kandydaturę Polaka mógł zablokować Daniel Craig. Słynny aktor ma duży wpływ na wybór aktorów drugoplanowych. To on miał podjąć decyzję np. w sprawie zatrudnienia Evy Green do roli Vesper Lynd.

Agencja Aktorska L Gwiazdy poinformowała na Facebooku, iż "prawdą jest, że Tomasz Kot został poproszony przez reżysera o przygotowanie kilku scen, w których interpretował ostatnie role czarnych charakterów, co zrobił z wielką przyjemnością".

"Kwestie obsadowe leżą wyłącznie po stronie producentów oraz reżysera. Nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego stanowiska wyżej wymienionych podmiotów, wobec czego nie możemy odnosić się do informacji uzyskanych wyłącznie za pośrednictwem przekazów medialnych" - zaznaczyła agencja, dodając, że nie nie dysponuje wiedzą na temat tego, "co poróżniło" Daniela Craiga i Danny'ego Boyle'a.

Film ma mieć swoją premierę 25 października 2019 roku w Wielkiej Brytanii, a 8 listopada 2019 roku w USA. Na razie nie wiadomo czy rezygnacja Boyle'a opóźni prace nad filmem, które miały się rozpocząć w grudniu.

25. film o przygodach Jamesa Bonda ma być piątym i ostatnim filmem z tej serii, w którym w rolę agenta 007 wcieli się Daniel Craig.

Źródło: rp.pl/ Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA