fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

UEFA zakazuje tęczowych reklam w Rosji i Azerbejdżanie

AFP
UEFA poprosiła swoich sponsorów, aby nie używali tęczowych reklam na stadionach w Baku i Sankt Petersburgu podczas ćwierćfinałów Euro 2020.

"Ze względu na obawy UEFA dotyczące ram prawnych dla obiektów w Rosji i Azerbejdżanie, organizacja poinformowała nas, że nie będzie możliwe użycie tęczowych reklam na billboardach w Sankt Petersburgu i Baku" - poinformowali przedstawiciele Volkswagena.

Wcześniej w trakcie turnieju, podczas grupowego meczu Niemiec z Węgrami, miasto Monachium chciało oświetlić Allianz Arenę w tęczowych kolorach, aby wesprzeć społeczność LGBTQ. UEFA odmówiła jednak lokalnym władzom wydania pozwolenia.

Kilku sponsorów Euro 2020, w tym Volkswagen emitowało tęczowe reklamy na stadionach podczas meczów 1/8 turnieju. Baku i Sankt Petersburg nie były gospodarzem żadnego z tych spotkań.

Volkswagen przekazał, że "żałuje" odmowy UEFA, mówiąc, że firma chciała "wysłać jasny sygnał na rzecz różnorodności".

Poinformowano, że reklamy w tęczowych kolorach będą mogły być pokazywane w Rzymie i Londynie podczas pozostałych spotkań mistrzostw Europy.

Szwajcaria gra w piątek Hiszpanią w Sankt Petersburgu w pierwszym ćwierćfinale turnieju, w sobotę Dania zmierzy się w Baku z Czechami. 

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA