fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Tysiące martwych ptaków nad jeziorem. Nikt nie wie dlaczego

Abhishek.cty/CC 4.0
Wzdłuż wybrzeża największego śródlądowego jeziora w Indiach znaleziono ponad dwa tysiące martwych ptaków. Nikt nie zna przyczyny.

Okoliczni mieszkańcy odkryli ciała ptaków nad jeziorem Sambhar w stanie Radżastan w niedzielę. 

Zaalarmowali urzędników, którzy znaleźli około 2400 martwych ptaków, w tym 20 gatunków migrujących, które co roku przybywają nad jezioro.

- Ptaki podróżują z regionów i państw takich jak Syberia, Mongolia, Iran i Afganistan - powiedział urzędnik Arun Prasad.

Do tej pory instytucje zajmujące się dzikimi zwierzętami nie ustaliły przyczyny zgonów. Możliwym powodem jest wysoki poziom soli i związków zasadowych w wodzie.

Próbki zostały przesłane do analizy. - W tej chwili podejrzewamy, że istnieje pewien poziom toksyn i wysoki poziom zasolenia w wodzie pitnej - powiedział Ashok Sharma, dyrektor Państwowego Centrum Diagnostyki Chorób.

Jezioro jest uważane za zbyt słone dla wielu gatunków, ale lokalne punkty turystyczne twierdzą, że zlatuje się tu wiele różnych ptaków. 

Na tę chwilę nie wiadomo, jakie gatunki padły. Na zdjęciach widać pracowników, którzy pakują ciała do ciężarówek, a następnie wrzucają je do przygotowanego dołu.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA