fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Gucci rezygnuje z naturalnych futer

Adobe Stock
Jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie poinformował, że w swoich kolekcjach nie będzie używać naturalnych futer. Decyzja będzie obowiązywać od sezonu wiosna-lato 2018.

Decyzję ogłosił wczoraj podczas bezpośredniej transmisji na Facebooku prezes firmy Marco Bizzari.

Gucci przestaje używać futer ze zwierząt zarówno hodowlanych, jak i upolowanych w celu pozyskania futra. Dotyczy to m.in. norek, kojotów, jenotów, lisów, królików czy karakułów. Taką decyzję podjęły wcześniej takie marki jak Giorgio Armani, Hugo Boss, Stella McCartney, sklepy H&M czy Zara.

Podjęta przez Gucci decyzja jest efektem wieloletnich rozmów prowadzonych z organizacjami The Humane Society of the United States (HSUS) oraz LAV, należącymi do międzynarodowej koalicji stowarzyszeń zajmujących się ochroną praw zwierząt Fur Free Alliance. To dzięki nim w 2006 roku powstała inicjatywa Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer), prowadzona w ponad 20 krajach na świecie.

Jak mówił Bizzari ogłaszając decyzję firmy, marka ma nadzieję, że poprawi ona sytuację zwierząt i zachęci przedstawicieli branży do podejmowania podobnych działań.

Źródło: otwarteklatki.pl

Źródło: otwarteklatki.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA