fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Uganda odwołuje dyplomatów z Danii przez rozmowę nagraną na Zoomie

Nimisha Madhvani, ambasador Ugandy w Kopenhadze
copenhagen.mofa.go.ug
Uganda odwołała w poniedziałek swoją ambasador w Danii i jej zastępcę, po tym jak para ustalała za pośrednictwem platformy Zoom szczegóły kradzieży funduszy, przeznaczonych na walkę z koronakryzysem

Nagranie rozmowy wypłynęło w mediach społecznościowych. W czasie czatu ambasador Nimisha Madhvani, jej zastępca i inni członkowie personelu rozmawiali o sposobie podziału pieniędzy, które miały pomóc obywatelom poszkodowanym po wybuchu pandemii Covid-19.

Z nagranych rozmów wynika, że uczestniczący w rozmowie ustalają, by zamiast księgowania pieniędzy jako  funduszy na walkę z koronakryzysem rozdać je dyplomatom jako dodatek na bieżące wydatki, do wydania w ciągu ośmiu dni.

- Dajcie sobie 4000 dolarów - mówi Elly Kamahungye, zastępca ambasador Ugandy. Na nagraniu przypomina jednocześnie, że dyplomaci w przeszłości skutecznie przekupywali audytorów, prowadzących kontrole w placówce. Sama Nimisha Madhvani sugeruje, że pracownicy „znajdą sposób” na wykorzystanie pieniędzy.

Patrick Mugoya, sekretarz MSZ Ugandy, obiecał przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie. W wydanym w poniedziałek oświadczeniu stwierdził, że „resort pragnie wyrazić poważne zaniepokojenie zarzutami (...) i traktuje tę sprawę poważnie”.

„W międzyczasie zaangażowani w sprawę urzędnicy zostali wezwani do siedziby ministerstwa” - dodał Mugoya.

Źródło: rp.pl/ afp
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA