fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ławrow: Polska stosuje metody nieprzyzwoite

AFP
Warszawa przekonuje państwa Zachodu, by podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie przedstawiły polski punkt widzenia na temat podejścia Rosji do II wojny światowej - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Ławrow mówił podczas konferencji prasowej poświęconej rosyjskiej dyplomacji w 2019 roku, że próby zniesławienia Rosji na arenie międzynarodowej "będą kontynuowane".

Szef MSZ uważa, że będą to działania dyskredytujące rolę Związku Radzieckiego w zwycięstwie nad faszyzmem, zakłamujące przyczyny i wyniki II wojny światowej, a to wszystko w celu osłabienia pozycji współczesnej Rosji na arenie międzynarodowej.

- Międzynarodowe wydarzenie, jakie w przyszłym tygodniu odbędzie się w Jerozolimie z udziałem prezydenta Rosji Władimira Putina, będzie poświęcone pamięci ofiar Holokaustu - mówił Ławrow. - Wiemy na pewno, że nasi polscy koledzy - choć prezydent Andrzej Duda ogłosił, że nie przyjedzie na uroczystości - starają się przekonać zachodnich uczestników, by podczas swoich wystąpień przedstawili polski punkt widzenia na temat podejścia Rosji do II wojny światowej - mówił szef rosyjskiego MSZ.

Ławrow uważa, że takie metody są "całkowicie nieprzyzwoite", szczególnie biorąc pod uwagę wydarzenie, kótremu poświęcone będzie Forum.

Światowe Forum Holokaustu, które odbędzie się w Jerozolimie, jest poświęcone 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Nie weźmie w nim udziału  Andrzej Duda, ponieważ organizatorzy nie przewidzieli przemówienia polskiego prezydenta. Głos zabiorą przedstawiciele Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii i USA oraz Niemiec.

Źródło: RIA NOVOSTI
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA