fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Wiceszef MSZ na Twitterze publikuje pismo do TVP Info

Twitter/Krzysztof Luft
Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki zamieścił w internecie dokument, który trafił do TVP Info. To reakcja na grafikę, która pojawiła się w programie "Minęła 20".

W programie "Minęła 20" w TVP Info w tle pojawił się napis "Achtung Russia!". Litery "s" przypominały nazistowskie SS. Tematem rozmowy była eskalacja konfliktu między Rosją a Ukrainą.

W związku z emisją programu do MSZ Rosji został wezwany polski ambasador w Moskwie Włodzimierz Marciniak.

Wczoraj w Telewizji Republika o reakcji polskiego MSZ mówił wiceminister Bartosz Cichocki. Prowadząca program Katarzyna Gójska zarzuciła ministerstwu wysłanie "kłamliwego, cenzorskiego oświadczenia Rosji polskim dziennikarzom".

- Zwracam się do widzów Telewizji Republika, aby Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało pismo, które wystosowało do Telewizji Polskiej - zaapelowała.

Po programie Cichocki zamieścił na Twitterze dokument. "Szanowny Panie Redaktorze Michale Rachoniu, przekazuję moje pismo do TVP Ingo z prośbą o przekazanie Małżonce (nie znalazłem konta TT pani red. Gójskiej) i Telewizji Republika. Prosili o nie. To screen z elektronicznego systemu" - napisał minister.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA