fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Grzegorz Schetyna: Nie zapewnili prezydentowi krzesła? To jest wstyd

AFP
Donald Trump i Andrzej Duda podpisali wczoraj wspólną deklarację. Polski prezydent podpisał dokument na stojąco, co zdaniem lidera PO Grzegorza Schetyny urąga przyzwoitości i godności głowy państwa.

Stany Zjednoczone i Polska zwiększą współpracę w zakresie bezpieczeństwa obronności oraz energetyki. Prezydenci Donald Trump i Andrzej Duda podpisali deklarację w tej sprawie.

Do podpisania wspólnej deklaracja doszło podczas spotkania prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak zauważono, Andrzej Duda dokument podpisywał na stojąco. Obok siedział prezydent Donald Trump. Winę za tę sytuację mają ponosić polscy dyplomaci, którzy szczegółowo nie zaplanowali wizyty.

- Ta wizyta – widzieli państwo i dzisiaj media społecznościowe pokazują to w każdej odsłonie - zamknięcie tej części oficjalnej wizyty, czyli sposób podpisania deklaracji o współpracy między Polską, a Stanami Zjednoczonymi (odbył się) w sposób urągający przyzwoitości i godności głowy państwa. Polski protokół współorganizujący wizytę pana prezydenta Dudy nie zadbał nawet o to, by mógł on skorzystać z krzesła przy podpisywaniu umowy. To jest wstyd - ocenił lider PO Grzegorz Schetyna.

Jego zdaniem Polska nie jest obecnie partnerem, lecz klientem Stanów Zjednoczonych. - Rozmowa prezydenta Trumpa z Dudą o ważnych sprawach bezpieczeństwa tak naprawdę dotyczyła pieniędzy i możliwości podpisania umowy nie między sojusznikami, a między firmami, które negocjują między sobą jak najlepsze warunki umowy. Tak się nie robi polityki - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA