fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Rosja zaoferowała swoją szczepionkę "wszystkim partnerom"

Premier Michaił Miszustin (z lewej) i sekretarz generalny OZN Antonio Guterres
AFP
Rosja, kraj, który jako pierwszy zarejestrował szczepionkę na koronawirusa, zaoferowała ją wszystkim swoim partnerom - powiedział podczas rozmowy z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem premier Michaił Miszustin.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres przebywa z oficjalną wizytą w Moskwie. Spotkał się między innymi z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem, z którym rozmawiał na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie i konflikcie izraelsko-palestyńskim.

Dziś Guterres spotkał się z szefem rosyjskiego rządu Michaiłem Miszustinem.

Podczas rozmowy premier zauważył, że pandemia koronawirusa potwierdziła, jak duże znaczenie ma koordynacja wspólnych działań wszystkich państw członkowskich ONZ.

Miszustin przypomniał, że Rosja jako pierwszy kraj zarejestrowała swoją szczepionkę na koronawirusa i zaoferowała Sputnika-V "wszystkim swoim partnerom".

- Zaproponowaliśmy ją wszystkim naszym partnerom z ONZ, G20, BRICS (Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz Republiki Południowej Afryki - red.) i SCO (Szahghajska Organizacja Współpracy (Rosja, Chiny, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Indie i Pakistan - red.). Staraliśmy się podjąć konstruktywną współpracę w celu zapewnienia masowych szczepień - podkreślał Miszustin.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA