fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Prof. Horban: Nie widzę opcji na zupełne poluzowanie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Jeżeli utrzyma się obecna tendencja, to nie widzę żadnej opcji, żebyśmy pozwalali w tym momencie na zupełne poluzowanie wszystkiego - mówił prof. Andrzej Horban w radiu RMF.

Prof. Andrzej Horban, doradca premiera do walki z epidemią koronawirusa uważa, że zaszczepienie miliona Polaków miesięcznie "nie jest wielkim wyczynem".

-  Trzeba wszystkich przekonywać, że szczepienie to postępowanie ratujące życie i nie ma dla niego alternatywy - zaznaczył prof. Horban. - To tylko problem determinacji ludzi, którzy zechcą się szczepić. A wydaje nam się, że osoby starsze, które będą szczepione w pierwszym rzucie, będą miały tę determinację, bo wystarczy, że popatrzą w statystyki zgonów.

Prof. Horban dodał, że "jesteśmy w stanie zaszczepić całej populacji lub 80 proc. populacji do lata. Ten wirus będzie cały czas krążył".

Pytany, jak widzi perspektywę wyjazdów na letnie wakacjw, powiedział, że ma na nie wielką nadzieję, ale "wszystko zależy od liczby nowo zdiagnozowanych pacjentów, zależy też od liczby dostępnych szczepionek. Nie sposób wyprodukować w bardzo krótkim czasie kilka miliardów dawek".

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA