fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Serbia przebada w laboratorium rosyjską szczepionkę na COVID

Sputnik V, szczepionka na COVID z Rosji
AFP
Rosja dostarczy 20 dawek szczepionki na COVID-19, Sputnik V, Serbii, która podda szczepionkę testom klinicznym - poinformowała premier Serbii, Ana Brnabić po wideokonferencji z ministrem handlu i przemysłu Rosji, Denisem Manturowem.

Brnabić poinformowała, że jednocześnie Serbia będzie rozmawiać z koncernem Pfizer o zakupie jego eksperymentalnej szczepionki na COVID-19.

Trzecia faza testów klinicznych szczepionki Pfizera, opracowanej we współpracy z niemiecką firmą BioNTech wykazała, że szczepionka ta jest skuteczna w 95-procentach.

Z oświadczenia wydanego przez Brnabić po wideokonferencji z Manturowem wynika, że Serbia jest zainteresowana udziałem w produkcji rosyjskiej szczepionki. 

Rosja informuje, że wstępne wyniki trzeciej fazy testów klinicznych szczepionki Sputnik V (dopuszczono ją do użycia przed zakończeniem tej fazy testów) wykazały, że jest ona skuteczna w 92 procentach.

Serbia ma prowadzić we wtorek rozmowy o zakupie szczepionki z koncernem Pfizer. Brnabić nie podała jednak żadnych szczegółów dotyczących tych rozmów.

W Serbii wykryto jak dotąd 175 438 zakażeń koronawirusem, zmarło 1 604 chorych na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA