fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Korea Południowa: Od 30 dni ponad 100 zakażeń na dobę

Seul
AFP
W Korei Południowej w ciągu doby wykryto 615 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - od 30 dni kraj notuje trzycyfrową liczbę zakażeń wykrywanych w ciągu doby - informuje AP.

W Korei Południowej rosną obawy, że na obszarze metropolitalnym Seulu epidemia koronawirusa zaczyna wymykać się spod kontroli.

W czasie ostatnich 10 dni w Korei Południowej wykryto ponad 5 300 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - większość z nich w stolicy kraju i w jej bezpośrednim sąsiedztwie, gdzie powstają liczne ogniska epidemii - w restauracjach, szkołach, szpitalach i domach opieki.

Pojawiają się obawy, że jeśli w najbliższych tygodniach tempo przyrostu liczby zakażeń nie zmniejszy się, system ochrony zdrowia może zostać sparaliżowany przez napływ do szpitali zakażonych koronawirusem.

- Obszar stolicy jest obecnie strefą wojny z COVID-19 - oświadczył minister zdrowia kraju, Park Neung-hoo w czasie spotkania poświęconego walce z epidemią koronawirusa.

Zdaniem ministra zdrowia konieczne może być dalsze wzmocnienie środków służących zwiększeniu dystansu społecznego na terenie obszaru metropolitalnego Seulu, aby uchronić przed epidemią cały kraj.

Obecnie w Seulu i w jego bezpośrednim sąsiedztwie zamknięte są kluby nocne, bary z karaoke i siłownie, nauka w szkołach prowadzona jest w sposób hybrydowy, a restauracje mogą po 21 serwować posiłki jedynie na wynos.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA