fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Osoby w "średnim stanie" trafią do szpitali tymczasowych

AFP
- Szpital tymczasowy przygotowywany jest na przyjmowanie osób w stanie „średnim”, czyli wymagających tlenoterapii i nadzoru medycznego. Osoby w stanie ciężkim będą przewożone do szpitali stacjonarnych - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

W związku z szybko rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem, władze postanowiły w każdym województwie o wybudować szpital tymczasowy, który zwiększy dostępną w kraju liczbę łóżek dla pacjentów z covid-19.

Pierwszy taki szpital powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pacjenci mogą trafić do niego jeszcze w tym tygodniu.

- Szpital budowany na Stadionie Narodowym jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Budujące jest olbrzymie poświęcenie i oddanie osób zaangażowanych w ten projekt - mówił w rozmowie z Polskim Radiem Michał Dworczyk.

- Szpital tymczasowy przygotowywany jest na przyjmowanie osób w stanie „średnim”, tj. wymagających tlenoterapii i nadzoru medycznego. Osoby w stanie ciężkim będą przewożone do szpitali stacjonarnych - dodał.

- Chcemy utrzymać wydolność systemu zdrowia przy dużej dynamice zachorowań z jaką mamy do czynienia. Jako odpowiedzialny rząd, bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze - wyjaśnił szef Kancelarii Premiera.

- Personelu medycznego w Polsce jest za mało i to nie jest stan, który da się zmienić w krótkim czasie. Po 2015 r. powiększona została znacznie liczba miejsc na studiach medycznych, ale efekty będzie widać dopiero za jakiś czas - komentował.

- Dziś Sejm będzie pracował nad ustawą, która wprowadzi szereg usprawnień i ułatwień jeśli chodzi o pracę personelu medycznego – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych - zapowiedział.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA