fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Indie: "Wypłaszczenie" na poziomie niemal 100 tys. zakażeń

AFP
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatniej doby wzrosła o 96424 - podaje AP wskazując na pewne "wypłaszczenie" liczby zakażeń na poziomie nieco poniżej 100 tysięcy na dobę.

Łącznie koronawriusa SARS-CoV-2 wykryto w Indiach u 5,21 mln osób, co stanowi 0,37 proc. populacji kraju liczącej blisko 1,4 mld.

W ciągu doby liczba ofiar COVID-19 w Indiach wzrosła o 1174, do 84372. Eksperci uważają jednak, że liczba ofiar COVID-19 w Indiach jest znacząco zaniżona.

Indie są obecnie drugim krajem świata pod względem liczby wykrytych zakażeń koronawirusem. Przy obecnym tempie wzrostu zakażeń, o ok. 40-50 tysięcy zakażeń na dobę wyższym niż w USA, w ciągu kilku tygodni Indie wyprzedzą USA pod względem liczby wykrytych zakażeń.

W czwartek premier Indii, Narendra Modi, w dniu swoich urodzin ponownie zaapelował do mieszkańców kraju o noszenie masek i zachowywanie dystansu społecznego.

Minister zdrowia Harsh Vardhan zaznaczył, że ponad 78 proc. zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Indiach wróciło już do zdrowia. Liczba aktywnych przypadków COVID-19 wynosi obecnie w Indiach ok. miliona.

Niemal 60 proc. zakażeń koronawirusem wykrywanych jest w pięciu z 28 stanów Indii - Maharasztra, Karnataka, Andhra Pradesh, Tamil Nadu i Uttar Pradesh. Najciężej dotkniętym epidemią stanem jest Maharasztra.

Do końca września w Bombaju zabronione jest gromadzenie się publiczne grup liczących więcej niż cztery osoby.

W Bombaju wykryto jak dotąd ponad 178 tysięcy zakażeń i 8320 zgonów na COVID-19.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA